Jak chłodzić naczynia laboratoryjne?


Podczas przeprowadzania prac laboratoryjnych niezbędne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, a także stosowanie szkła laboratoryjnego oraz wszelkich urządzeń i substancji zgodnie z ich przeznaczeniem. Podczas przygotowywania próbek oraz przeprowadzania analiz chemicznych czy badań materiałowych istotną rolę odgrywają między innymi procesy termiczne. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie profesjonalnych urządzeń laboratoryjnych, na przykład chłodziarek. W jaki sposób należy chłodzić naczynia laboratoryjne?

Zastosowanie chłodziarek 

Aby utrzymać temperaturę szkła laboratoryjnego, która jest niższa niż temperatura otoczenia, stosuje się przede wszystkim chłodziarki laboratoryjne. Można w nich przechowywać przede wszystkim roztwory wzorcowe i odczynniki, a także probówki pobrane w terenie, na przykład wodę czy odcieki z piezometrów. Takie urządzenia standardowo pozwalają na osiągnięcie temperatur z zakresu od +3°C do +15°C.

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć chłodziarki Q-Cell, które wywodzą się z serii cieplarek laboratoryjnych i są dostępne w gamie rozmiarów od 45do 1400 litrów. Urządzenia pozwalają zachować najwyższe parametry stabilności i jednorodności temperatury. Warto również wspomnieć, że są one wyposażone w alarmy, które informują o zaniku napięcia, otwarciu drzwi komory czy uszkodzeniu czujnika temperatury, dzięki czemu korzystanie z nich jest bezpieczne.

Zamrażarki laboratoryjne 

Do urządzeń laboratoryjnych wykorzystywanych do chłodzenia naczyń laboratoryjnych możemy również zaliczyć zamrażarki laboratoryjne, które pozwalają na osiągnięcie niższych temperatur niż lodówki. Zakres temperatur ich pracy wynosi od 0°C do -25°C w modelach wolnostojących oraz od 0°C do -20°C w modelach skrzyniowych. Model Q-Cell 200ZN INOX umożliwia natomiast osiągnięcie temperatury -40°C. Szuflady umieszczone są na półkach pełniących funkcję parownika, a ich wnętrze zapewnia grawitacyjny obieg powietrza. Zamrażarki laboratoryjne podobnie jak lodówki są wyposażone w alarmy, które informują o zaniku napięcia, otwarciu drzwi komory i uszkodzeniu czujnika temperatury.

Wróć

Nasza siedziba

  • tel.: 801-LABO-24
  • tel.: +48 (32) 230-57-12
  • fax: +48 (32) 230-57-15
  • labo24@labo24.pl
  • LABO24
  • Biuro Handlowe
  • ul. Sowińskiego 5
  • 44-100 Gliwice